Anadolu Hisarı Yerleşkesi

Yerel Yönetimler Bölümü, tüm Siyasal Bilgiler Fakültesi bölümlerinin yer aldığı Anadoluhisarı Yerleşkesi'ndedir. Bölüm dersleri bu yerleşkede yürütülmektedir. 

121.991 m² alan üzerinde kurulmuş olan Anadoluhisarı Kampüsünde Spor Akademisi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, öğrenci kafeteryası, yemekhane, spor tesisleri, kız öğrenci yurdu ve Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kütüphanesi bulunmaktadır. 

Anadoluhisarı kampüsünde bir adet futbol sahası, 6 kulvarlı atletizm pisti, bir adet fitness salonu, bir adet kapalı yüzme havuzu ile açık ve kapalı tenis kortları bulunmaktadır. Söz konusu spor tesisleri Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin eğitiminde kullanılmakla birlikte haftanın belli gün ve saatlerinde üniversitenin diğer öğrencilerinin de kullanımına açıktır.

Anadoluhisarı Yerleşke ana girişinde bir sağlık ocağı bulunmaktadır. Bu sağlık ocağında rutin sağlık hizmetleri verilmektedir. Bunun dışında Göztepe yerleşkesinde de sağlık merkezleri bulunmaktadır. Burada rutin sağlık hizmetlerinin yanında, biyokimya laboratuvarı, röntgen, diş, tedavi ve pansuman, psikolojik danışmanlık, rehberlik ve diyet branşlarında hizmet de sunulmaktadır. 

Anadoluhisarı Kampüsü’ne Beykoz-Üsküdar, Beykoz-Ümraniye ve Beykoz-Kadıköy otobüs ve minibüs hatları aracılığıyla ulaşılabilir. Yerleşke önündeki "Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü" durağından Üsküdar, Kadıköy, Beykoz ve Kavacık yönünde birçok otobüs geçmektedir. Bu duraktan geçen otobüslerin listesine İETT’den ulaşabilirsiniz. 


Bu sayfa Yerel Yönetimler tarafından en son 21.02.2020 11:23:27 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM