Bölüm Başkanının Mesajı

Marmara Üniversitesi bünyesindeki 20 yılı aşkın bir geleneğin en kıymetli meyvelerinden biri olan Yerel Yönetimler bölümü Türkiye’nin ilk ve tek lisans programı olma özelliği ile 2012 yılında kurulmuştur. Yerel yönetimler alanında pratik tecrübeye sahip ve teorik bilgiye hâkim öğretim üyeleri ile Türkiye’nin yerel yönetim uzmanlarını yetiştirme sorumluluğu üstlenen öncü bir bölüm olarak 2015-2016 akademik yılı itibariyle ilk öğrencilerimizi kabul etmeye başladık.


Siyasal, idari ve toplumsal hareketleri yerelden anlamaya çalışarak, bir yaşam alanı olarak kente odaklanarak ve yerelden küresele ulusal ve uluslararası trendleri takip ederek disiplinler arası bir yaklaşımla eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Bu eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerimizde en büyük paydaşlarımız olan öğrencilerimiz ile analitik ve eleştirel düşünme yeteneğimizi geliştirirken yerel yönetimler alanında vizyon sahibi, bilinçli ve katılımcı değerler üreterek yönetişim becerileri kazandırmak temel misyonlarımız arasındadır.


Öğrencilerimizin akademik ve mesleki birikimlerine katkıda bulunurken yerel yönetimler alanında yetkin bir niteliğe sahip müfredatımız, uluslararası alandaki ikili anlaşmalarımız, çift anadal ve yandal olanaklarımız ve alanında uzmanları ağırladığımız bölüm etkinliklerimiz ve iş uygulaması ile öğrencilerimize yurtdışı tecrübesi ve sosyal yönlerini geliştirme imkânı sunmaktayız. Bunların yanı sıra köklü lisansüstü programlarımız ile kendini ve kentini anlamak, yaşamak ve değer katmak isteyen herkese fark yaratan imkânlarımızı cömertçe sunmaktayız. Sonuç olarak, Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. 


Sevgilerimle,


Doç. Dr. Rüveyda Kızılboğa Özaslan


Bu sayfa Yerel Yönetimler tarafından en son 17.03.2020 20:42:58 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM